Overclock Project Forums

بازگشت   Overclock Project > Overclocking & Benchmarking | اورکلاک و بنچمارک > مشکلات سخت افزاری > سایر موارد

Like Tree18Likes

پاسخ

LinkBack ابزارهای موضوع امتیاز موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-01-2012, 09:44 PM   #1
Big Boss

AsadSAAD آواتار ها

تشکر ها: 1,292
از این کاربر 3,107 بار در 1,280 ارسال تشکر شده است.
AsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud of
فرستادن پیام با Skype به AsadSAAD
Arrow کامل ترین مرجع رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ها

ال سی دی لپ تاپ من تصویر درستی نمایش نمی دهد. مشکل از کجاست؟

در این مطلب قصد دارم تا با کمک عکس هایی از Screen (صفحه نمایش) لپ تاپ هایی که از این نظر مشکلی دارند، به شما توضیحاتی در این رابطه بدهم تا با دید کامل تری اقدام به رفع اشکال آن کرده و از برخی سودجویی هایی که برخی تعمیر کاران یا به گفته یکی از دوستان، تعویض کاران لپ تاپ ها انجام می دهند، جلوگیری کنید.
در هر عکس به شما توضیح خواهم داد که مشکل از کجاست و چگونه می توان آن را رفع کرد. اگر عکس ها زیاد با کیفیت نیستند، پوزش من را بپذیرید. در آینده سعی خواهم کرد تا عکس های با کیفیت تری را تهیه کنم.در مورد اشکالاتی که امکان دارد در این مطلب وجود نداشته باشد، اما شما با آن برخورد کنید نیز، خواهشمندم تا در ادامه همین تاپیک با قرار دادن عکسی از مورد مربوطه و شرح وقایع کوتاهی مورد را در میان بگذارید تا به مرجعی کامل تر دست پیدا کنیم.

1:
در این عکس که از لپ تاپ Satellite M55 گرفته شده است، حالتی مانند آسمان دم صبح را مشاهده می کنید. در این مورد به محض روشن کردن لپ تاپ به این مورد برخوردم. تعداد بسیار زیادی از خطوط عمودی که بدون الگوی خاصی، با رنگ های مختلف به نمایش در می آیند. در تستی که با کمک پورت VGA خروجی لپ تاپ با مانیتور جداگانه ای انجام شد، تصویر به خوبی نمایش داده می شد. این نشان از این داشت که مشکل از کارت گرافیک لپ تاپ نیست.
این تست در بسیاری از موارد می تواند راهگشای شما باشد تا از سالم بودن کارت گرافیک لپ تاپ تان مطمئن باشید. برای انجام این تست نیز فقط نیاز به یک کیبل ارتباط دهنده از پورت خروجی تصویر لپ تاپ و مانیتوری با ورودی همان کیبل دارید.

به محض اینکه فشاری را به گوشه های اسکرین وارد کردم، شاهد تغییر پیدا کردن الگوی نمایش خطوط بودم که در تصویر مشاهده می کنید. خطوط افقی دیگری نیز در وسط صفحه نمایش ظاهر شدند.

ممکن است شما نیز به همین مشکل بربخورید و با اعمال فشار به اطراف اسکرین لپ تاپ تان با الگوهای دیگری برخورد کنید. منظورم این است که همیشه الگوها یکسان نیستند و در مدل ها و شرایط مختلف ممکن است الگوهای مختلف و رنگارنگی نیز ظاهر شود. به عنوان مثال می توانند تمام

خطوط از ابتدا تا انتهای تست تان افقی باشند.

حل مشکل:
کیبل ارتباطی تصویر که از مادربرد به مانیتور می رسد را جدا و دوباره از ابتدا نصب کردم. مشکل باقی بود. اما با تعویض ال سی دی مشکل حل شد.

2.
این تصویر را از لپ تاپ Toshiba Satellite M65 گرفتم. فکر می کنم یکی از معمول ترین مشکلات پیش روی دارندگان لپ تاپ هاست.

اگر با انگشت بر روی ال سی دی حرکت کنید خواهید دید که برخی از خطوط محو می شوند و یا چند خط دیگر ظاهر می شوند. خروجی تصویر را با مانیتور دیگر چک کنید. خواهید دید که مشکل مورد اشاره وجود ندارد و تصویر بدون نقصی را مشاهده می کنید.

حل مشکل:
متاسفانه این خطوط نشان از وجود مشکل بر روی ال سی دی دستگاه دارد. در تستهای دیگری که انجام دادم، مشکلی در کیبل ارتباطی از مادربرد تا ال سی دی و وجود مشکل در برد FL inverter دیده نشد. با تعویض ال سی دی مشکل حل شد.

3.
عکس زیر از لپ تاپ Toshiba Satellite 5205 گرفته شده است. ظاهر شدن خطوط عمودی به محض روشن کردن لپ تاپ. خطوطی که گاهی آبی و گاهی سفید می شوند و گاهی نیز پهن تر از قبل.

این الگوها با تستی که بر روی مانیتور جداگانه نیز مشاهده شد. همان خطوط عمودی و با همان ترکیب رنگی که پیش تر اشاره شد.
هنگامی که این مشکل را بر روی هر دو مانیتور داشته باشیم، نشان از وجود مشکل به خاطر نقص در کارت گرافیک است. در برخی از لپ تاپ ها، کارت گرافیک به صورت کارتی جداگانه بر روی برد اصلی نصب می شود. در برخی نیز به صورت یکپارچه بر روی برد اصلی قرار دارد.

حل مشکل:
در این مورد به دلیل نقص در حافظه گرافیکی لپ تاپ به این مشکل برخوردیم.
این مورد را با نگاه دقیقی که با کمک میکروسکوپ به قطعات انداختم متوجه شدم. در لپ تاپ Toshiba Satellite 5205 حافظه گرافیکی به صورت یکپارچه بر روی مادربرد قرار گرفته شده که برای رفع مشکل باید تجهیزات ویژه این کار را داشته باشیم. متاسفانه این تجهیزات در دسترس ما قرار نداشت.

ادامه دارد...
اسد صاد
اورکلاک پراجکت | کپی رایت | کپی ممنوع (به هر شکل)
تصاویر کوچ فایل پیوست
lcd-screen-no-image.jpg   lcd-screen-no-image-2.jpg   lcd-screen-vertical-lines.jpg   laptop-screen-vertical-lines.jpg   external-screen-vertical-lines.jpg  

Always Think and Choose the BETTER, not comfortable
AsadSAAD آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر مقابل از AsadSAAD عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .
FSBlocker (10-07-2012), new.member1 (08-21-2013), Unborned (01-27-2014), YaserYegane (01-30-2013)
Ads
قدیمی 10-06-2012, 10:44 PM   #2
Big Boss

AsadSAAD آواتار ها

AsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud ofAsadSAAD has much to be proud of
Exclamation پاسخ : کامل ترین مرجع رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ها

4.
در اینجا مثالی دیگر را مشاهده می کنید. اشکال کلی LCD

به محض روشن کردن لپ تاپ با این علائم سرخ رنگ که در تصویر می بینید مواجه شدم. این موارد بر روی مانیتور دیگری که از پورت VGA لپ تاپ استفاده می کرد دیده نمی شد. مشخص بود که مشکل از LCD یا کیبل اتصال دهنده است. کیبل را باز کرده و دوباره سر جایش نصب کردم، اما هیچ تغییری حادث نشد و تصویر LCD به همان نحو قبلی بود. فکر می کنم مشکل از تعویض نادرست LCD و مراحل اتصال آن به مادربرد باشد. اما با کمی کنکاش بیشتر متوجه شدم که این لپ تاپ به دلیل نقص در کارت گرافیک Onboard و اتصال ویژه تصویر باعث شده است که بر روی LCD مورد نظر چنین خطوطی ایجاد شود. متاسفانه این لپ تاپ باید یک تعمیر و یا تعویض اساسی چیپ گرافیک را تجربه کند.

ادامه دارد...
اسد صاد
اورکلاک پراجکت | کپی رایت | کپی ممنوع (به هر شکل)
تصاویر کوچ فایل پیوست
reddish-screen.jpg  
Unborned likes this.

3 کاربر مقابل از AsadSAAD عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .
Ashkan (01-18-2014), FSBlocker (10-07-2012), Unborned (01-27-2014)
قدیمی 10-08-2012, 09:47 PM   #3
Big Boss

AsadSAAD آواتار ها

5.
در این تصویر یک LCD معیوب را مشاهده می کنید. تصویر در سمت چپ با خط های عمودی از سمت راست جدا شده و در سمت راست تصویر، به طور کامل تصویر سفید رنگی را مشاهده می کنیم.
در این مورد باید اقدام به تعویض LCD (صفحه نمایش) کرد.

تصاویر کوچ فایل پیوست
half-screen-not-working.jpg  
Unborned likes this.

2 کاربر مقابل از AsadSAAD عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .
FSBlocker (10-09-2012), Unborned (01-27-2014)
قدیمی 10-08-2012, 10:20 PM   #4
Big Boss

AsadSAAD آواتار ها

6.
در این تصویر نمونه ای دیگر از یک LCD معیوب را مشاهده می کنید. در این مورد نیز مجبور به تعویض LCD هستیم.

تصاویر کوچ فایل پیوست
vertical-stripe.jpg  
Unborned likes this.

قدیمی 10-08-2012, 10:28 PM   #5
Big Boss

AsadSAAD آواتار ها

Lightbulb پاسخ : کامل ترین مرجع رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ها

7.
در این مورد که بسیار شبیه به مورد اول این تاپیک است، خط های عمودی بی شماری را مشاهده کردم. پس از اتصال کیبل مانیتور به پورت خروجی مانیتور، تصویری بی نقص را به دست آوردم و مطمئن شدم که مشکل از کارت گرافیک نیست.

در این مورد با کمی فشار که به قاب دور LCD اعمال شد مشاهده کردم که تصویر بهبود پیدا کرد و خطوط عمودی محو شدند اما پس از مدتی کوتاه که قاب دور LCD را رها کردم خطوطی افقی (هر چند تعدادشان کم بود) به وجود آمدند.

در انتها با تعویض مانیتور مشکل برطرف شد.

تصاویر کوچ فایل پیوست
washed-lcd-image-1.jpg   washed-lcd-image-2.jpg   washed-lcd-image-3.jpg  
Unborned likes this.

پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

برچسب ها
کامل ترین مرجع رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ها

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش امتیاز به این موضوع
امتیاز به این موضوع: